Sposób na idealne wyczyszczenie szamba

Dlaczego zalecane jest czyścić szambo?

  • zwiększenie pojemności zbiornika

Bardzo wolny rozkład nieczystości powoduje, że na dnie szamba tworzą się gęste osady, które bardzo ciężko wypompować. Przez muł, który zalega na samym dni zbiornik staje się mniejszy a po jakim czasie może dość do wylania substancji ze zbiornika.

  • drożność odpływowego systemu

Zanieczyszczenia, które nie zostały zmineralizowane, spowalniają prace przypływu ścieków tym samym mogą powodować powstanie zatorów w kanalizacji. 

  • dłuższa użyteczność szamba

Duże zanieczyszczenia negatywnie wpływają na kondycję zbiorniki, dzięki czemu powoduję coraz większe to uszkodzenia.

  • pozbycie się nieprzyjemnego zapachu

Regularne czyszczenie zbiornika wpłynie na lepszy efekt pracy i ułatwi lepszy rozkład zanieczyszczeń.

W jaki sposób czyścić szambo?

Popularny sposobem jest na czyszczenie szamba jest jego opróżnianie. Oczywiście takie rozwiązanie ma i swoje minusy  oraz wady. Zdarza się tak, że przy dużej, nagromadzonej ilości zanieczyszczeń na samym dnie szamba utworzy się  gruby oraz gęsty osad, który jest ciężki do wydobycia. Dlatego żeby tego uniknąć zaleca się stosować środek, który upłynni osad w zbiorniku a także częstotliwość opróżniania w znaczy sposób się zmniejszy. 

Jaki preparat do szamba wybrać?

Na rynku znajduję się wiele preparatów do szamba, dlatego pierwsze na co powinniśmy patrzeć to jaki skład zawiera. Na pewno należy unikać środka, który zawiera substancje chemiczne, które szkodzą na organizmu jam i dla środowiska a tym samym niszczą bakteryjną florę. Tego typu specyfiki mogą zaszkodzić naszej instalacji kanalizacyjnej. Najlepszy preparat do szamba będzie bioaktywator ( nazwany inaczej biopreparatem), czyli jest to ekologiczny środek , który ma w swoim składzie szczepy mikroorganizmów, które mineralizują zabrudzenia w naturalny sposób. 

Środki do szamba w jaki sposób je stosować

Preparaty do szamba występują pod różną postacią: tabletki, saszetki, proszki, żele czy różnego rodzaju granulki. Jeśli mamy do czynienia z środkami w postaci proszku, określoną dawkę preparatu należy bezpośrednio dodać do zbiornika albo klozetu. Aby podawany środek działał we właściwy sposób oraz był skuteczny należy używać go systematycznie- czyli kilka razy w ciągu tygodnia. 

Autor

Nowoczesny Ogrodnik

Jestem ogrodnikiem z nowatorskim podejściem do tematu. Zapraszam Ciebie do czytania moich wpisów